Sklepy, restauracje, usługi

W holu głównym terminala pasażerskiego, znajduje się oprócz informacji lotniskowej także sklep ogólno-przemysłowy i gastronomiczny sieci –1 Minute, kawiarnia i mała gastronomia Gospodarstwa Agroturystycznego Sasek Mały oraz dwie wypożyczalnie samochodów Avis i Hertz.


Po lewej stronie od głównego wejścia na hol terminala lotniska, znajdują się toalety, także z ułatwieniami dla osób niepełnosprawnych. W górnej części terminala na I piętrze zlokalizowana jest przeszklony taras widokowy z dużą poczekalnią dla odwiedzających lotnisko. Na taras można wjechać windą dostosowaną także dla osób niepełnosprawnych.

Dla pasażerów oczekujących w strefie odlotów jest otwarta Restauracja Flying Bistro oraz dwa sklepy wolnocłowe i kioski sieci Relay i Aelia Duty Free.

W budynku terminala lotniska jest dostępna dla pasażerów i gości sieć internetu WiFi a dla osób starszych jest przygotowana opieka przez pracownika lotniska, polegająca na pomocy przez cały czas trwania obsługi.

Inne udogodnienia dla pasażerów to także otwarta strefa dla dzieci, przeznaczona dla osób oczekujących z małymi pociechami, poczekalnia biznesowa oraz mała sala konferencyjna na pierwszym piętrze terminala z widokiem na pas startowy.  

Informacje pochodzą ze strony: Port Lotniczy Olsztyn – Mazury