WizzAir otwiera połączenie Szymany-Dortmund

Otwarcie nowego połączenia Szymany-Dortmund Port Lotniczy Olsztyn-Mazury ogłosił 13 lutego 2018 roku. Rejsy odbywać się będą dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Pierwszy lot zaplanowany jest na 14 maja. Bilety (w cenie od 59 zł) są już dostępne!

Na bezpośrednie połączenie z Szyman do Dortmundu mieszkańcy Mazur czekali ponad dwa lata.

Przypomnijmy, że pierwsze rozmowy na temat połączenia Szymany-Dortmund Port Lotniczy Olsztyn-Mazury podjął już w styczniu 2016 roku. Lotnisko negocjowało wówczas z irlandzkim przewoźnikiem loty między innymi do Dublina, Oslo, Londynu, Eindhoven i Dortmundu.  

Poszukiwanie przewoźnika oraz wszelkie ustalenia zakończyły się dopiero 13 lutego 2018 roku. Tego dnia na konferencji prasowej w Olsztynie węgierskie linie lotnicze WizzAir oraz Port Lotniczy Olsztyn-Mazury oficjalnie ogłosiły uruchomienie połączenia Szymany-Dortmund. 

Loty z Szyman do Dortmundu odbywać się będą dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Pierwszy z nich zaplanowano na 14 maja 2018 roku.

„Jesteśmy przekonani, że nowy kierunek szybko zyska popularność wśród naszych pasażerów z Polski podróżujących w celach zarówno biznesowych jak i turystycznych. Nowa oferta WIZZ zapewni bezpośrednie połączenie do kulturalnego i handlowego centrum wschodniej części Zagłębia Ruhry. Ponadto wierzymy, że turyści z Niemiec zdecydują się jeszcze liczniej odwiedzać Mazury co wpłynie korzystnie na rozwój lokalnego rynku pracy. Loty w poniedziałki i piątki to dogodne rozwiązanie w kontekście wyjazdów weekendowych. Z niesłabnącym zaangażowaniem będziemy nadal działać na Mazurach i w całej Polsce zapewniając doskonały poziom usług podczas każdego lotu WIZZ” – Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air.

 

Samolot z Szyman startował będzie o godz. 11:25, by o 13:10 planowo wylądować na lotnisku w Dortmundzie. 

Starty z Dortmundu zaplanowano zaś na godz. 9:15, a lądowania w Szymanach na godz. 10:55.

Bilety są już dostępne. Ceny zaczynają się od 59 zł. 

Kup Bilet